Literatuur veiling

Onderstaande filatelistische literatuur is onderdeel van de veilingen die op elke bijeenkomst worden gehouden.

Om te voorkomen dat dit grotere en zware materiaal onverrichter zake van en naar de bijeenkomsten wordt genomen, blijft de literatuur in opslag en is dus NIET  (regulier) in te zien op de bijeenkomsten. Tenzij u daarom verzoekt!

Wilt u toch een kavel bekijken? Dan kunt u met het reactieformulier hiernaast een verzoek indienen bij de veilingmeester. Hij zorgt er dan voor dat het kavel  op de bijeenkomst in Amersfoort aanwezig is.

U kunt voor uw verzoek het kavelnummer uit de actuele veilingcatalogus nemen (dat wisselt per veiling) of onderstaand "L-referentienummer".

Neem kavel mee verzoek / Take request

Terug naar de veilingpagina

Back to auction

Terug naar het hoofdmenu

Back to main

Literatuur / Literature

De genoemde prijzen zijn de startprijzen!

Alle boeken en catalogi etc. zijn gebruikte exemplaren tenzij anders vermeld.

Eventuele afwijkingen zijn naar beste weten aangegeven.
(DK, ABC, xx) = Taal, Auteur + aantal bladzijden van de publicatie.

NB.: De kavels hebben in deze lijst een Lnummer.

In de veilinglijst hebben de kavels een eigen kavelnummer.

L42

I Øverste højre hjørne (150 jaar Deense postzegels). Een mooi en goed uitgevoerd jubileumboek waarin via een aantal artikelen de geschiedenis van de Deense post wordt verteld. Alles rijk geïllustreerd en elk artikel krijgt een Engelse samenvatting mee. Inclusief het souvenirblok en de zwartdruk. (DK/GB, Post Danmark, 155)

 Inzet  € 10,00

L101
"Le Musée Postal et Télégraphique Danois" -- "1913 - 3 Novembre - 1938". Een privé gebonden boekje over het Deense postmuseum t.g.v. het 25 jarig jubileum. Mooi geïllustreerd met o.a oude kleurenprenten en zwart/wit foto's. Dit boekje werd aan diverse postale instanties aangeboden en was in principe niet op de vrije markt verkrijgbaar. (FR, H. Hjorth - Nielsen)

Inzet € 5,00

L102
Danske Breve. Deel 1 & 2 in absolute nieuwstaat. Een echt onmisbare uitgave, in combinatie met het boek "Danske Forsendelser 1875 - 2015", voor de Denemarken verzamelaar die ook maar iets wil weten over de verzendmogelijkheden en tarieven van bijna elke soort verzending. (DK, J. Godtfredsen & J. Haff, 224 + 176)

Inzet € 22,00

L109

Div. 2x Catalogus voor de "World Stamp Show NY 2016 - Rarities Auction" Deel 1 "World wide stamps" en deel 2 "The Erivan Collection". Boordevol met topstukken. Mooi naslagwerk. 1x gebonden, 1x verlijmd, 92 + 104 Blz.

Inzet  € BOD

L118
NORDIA 2017, 2x Bulletin, catalogus + resultaten lijst

Inzet € BOD
L152
Groenland - Postale Forhold 1895-1945 deel 1 & 2. Compleet setje van 2 deeltjes met diverse info waaronder de tarieven voor post vervoerd met enkele of dubbele Kajak. (DK, De Grønlandske Posthistorikere, 56).

Inzet € Bod

L170
Katalog Stockholmia 1986, gebruikt. Met een aantal interessante artikelen. (SE/GB, Stockholmia, 264). Opbrengst voor het Jubelfonds!!

Inzet € BOD
L175
Jusqu'à Handstamps and other route indications. Goed handboek m.b.t. postale bemerkingen voor onderbroken luchtpost routes. Staat goede Scandinavische info in. (GB, Welle, 380).

Inzet € 15,00
L180
Håndbok over Norges Frimerker. De originele Noorse uitgave. Met gebruikssporen maar wel inclusief de nieuwdrukken uit 1963. Plus idem met de nieuwdrukken uit 1969 (Facit ± 1000 SEK). (Noors, Norsk Filatelistforbund, 312 + 312).

Inzet € 30,00
L182
Boekje 125 jaar Oslo Filatelistklubb. Interessant en kleurrijk boekje over de georganiseerde filatelie in Noorwegen. (Nor, Øyvind Refsnes, 94).

Inzet € BOD

L215
Denemarken - De Førfilatelistiske stempler fra Hafnia = Kopenhagen. Een goed boekwerkje waarin, zoals de titel al zegt, de vroege stempels van KPH behandeld worden. (DK, B. Lundh, 21, 1988)

Inzet € 2,00

L226
Faroër - 8 boekjes/catalogi over de Færøer waarbij ook nog wat losse info. Met oude maar aparte uitgaven van o.a. E. Wowern en K. Hopballe.

Inzet € 1,50
L227
Zweden - Postryttaren Nr. 14 (1964) - het jaarboek van het Zweedse Postmuseum met diverse interessante artikelen. In goede en nette conditie. (ZW, Postmusei, 146, 1964).

Inzet € 5,00
L228
Zweden - Postryttaren Nr. 15 (1965) - het jaarboek van het Zweedse Postmuseum met diverse interessante artikelen. In goede en nette conditie. (ZW, Postmusei, 188, 1965).

Inzet € 5,00
L231
Groenland - Greenland Postalhistory catalogue Nr. 1. Met info betreffende de Groenlandse Pakke-Porto zegels, stempels, tarieven, routes en postale regels etc. etc. (GB/DK, Hjørne, 196, 1982).

Inzet € BOD

L233

Groenland - Postage stamps after 1938. Oud boekje met gebruikssporen (GB, E. Wowern, 68, 1981).

Inzet € BOD

L237

Groenland - Die Herrnhuter Brüdergemeine in Grönland. Aardig boekje over het zendingswerk van deze organisatie met ook nog wel wat postale informatie.) Duits, W. Driesen, 38, 1986).

Inzet € BOD

L246

Denemarken - The Bicoloured Stamps of Danmark 1870 - 1905. Deel I t/m VI. Het meesterwerk van Lasse Nielsen waarin bijna alles beschreven staat wat je als "speciaal" verzamelaar van de ovaal zegels moet weten, zoals de verschillende typen en de vele afwijkingen, druk- en plaatfouten etc. etc. In meer dan redelijke staat. (GB/DK, L. Nielsen, 2000, 2001).

Inzet € 150,00

L247

Denemarken - Det supplerende frimaerkekatalog '72. Met info betreffende diverse plaatfouten + een hoofdstuk over de Deense stadsposten. (DK, T. Plofst, 55, 1973).

Inzet € 2,00

L253

Denemarken - Frimærker - Folk og Filateli. Een leuk en interessant boek met veel achtergrond info betreffende de Deense filatelie. Met gebruikssporen maar nog uiterst bruikbaar inclusief het ongetande proefdrukje van Facit Nr. 512. (DK, Div., 251, 1969).

Inzet € 6,00

L255

Noorwegen - Filatelistisk Årbok 2008, met veel goede artikelen betreffende de Noorse filatelie. Zo goed als nieuw, echter zonder Minneark. (Nor, NFB, 160, 2008).

Inzet € 6,00

L259
Faroer - Metermarks of Føroyar '78 (GF No. 12A). Aardig boekje over de roodfrankeringen van zowel de officieële post als van de particulier en bedrijven. (DK, E. Wowern, 40, 1977).

Inzet € BOD
L267
Denemarken - AFA SKANDINAVIEN catalogus uit 1959. Oude catalogus maar nog in prima conditie. Nostalgies dingetje. Hoe goedkoop had ik toen kunnen kopen!! (DK, AFA, 144,1958).

Inzet € BOD
L278
Czeslaw Slania II - 1921 - 2005. Net als voorgaand boek is dit een musthave voor de verzamelaar van Slania producten. Hierin word het leven, gezien door de ogen van vrienden en compagnons, en het werk van deze onvergetelijke vakman weergegeven. Het boek is gelardeerd met prachtige voorbeelden van zijn vele producten. Dit boek draagt nummer 159. Helaas is de band binnenin getornd. (GB/Pol, Zygmunt K. Jagodzinski, 415, 2008).

Inzet € 29,00
L281
Denemarken - Helsager de eerste uitgave van S. Ringströms postwaarden catalogus van DK en gebieden. Losbladig in ringband. Een oude uitgave met nog steeds veel nuttige informatie. Een nostalgisch boekje in uitstekende conditie. (DK. S. Ringström, 193, 1968).

Inzet € 12,00
L305

Zweden - Postryttaren Nr. 22 (1972). Jaarboek van het Zweedse Postmuseum.

Inzet € 8,-

L306

Zweden - Postryttaren Nr. 33 (1983). Jaarboek van het Zweedse Postmuseum.

Inzet € 8,-

L307

Zweden - Postryttaren Nr. 34 (1984). Jaarboek van het Zweedse Postmuseum.

Inzet € 8,-

L308

Zweden - Postryttaren Nr. 35 (1985). Jaarboek van het Zweedse Postmuseum.

Inzet € 8,-

L309

Zweden - Postryttaren Nr. 36 (1986). Jaarboek van het Zweedse Postmuseum.

Inzet € 8,-

L310

Zweden - Postryttaren Nr. 37 (1987). Jaarboek van het Zweedse Postmuseum.

Inzet € 8,-

L311

Zweden - Postryttaren Nr. 38 (1988). Jaarboek van het Zweedse Postmuseum.

Inzet € 8,-

L312

Zweden - Postryttaren Nr. 40 (1990). Jaarboek van het Zweedse Postmuseum.

Inzet € 8,-

L313

Zweden - Postryttaren Nr. 41 (1991). Jaarboek van het Zweedse Postmuseum.

Inzet € 8,-

L314

Zweden - Postryttaren Nr. 42 (1992). Jaarboek van het Zweedse Postmuseum.

Inzet € 8,-

L315

Zweden - Facit Sverige 2000. Een oude catalogus maar wel met de lokaalzegels en boekjes alsmede de Jule zegels.

Inzet € 3,-

L316
Zweden Frimärkets dags Årbok 1972. Dit boekje is een aantal jaren op de dag v.d. postzegel in Zweden uitgegeven en behandeld allerlei filatelistische zaken. Een leuk en nostalgisch boekje.

Inzet € 2,00

L323
Groenland - "Om at lave Grønlandske Frimærker". Leuk en mooi geïllustreerd boekje over het ontwerpen van de Groenlandse postzegels. Inclusief het zwartdruk blokje uit 1995. (DK, J. Rosing & J. Lorentzen, 24, 1995).

Inzet € BOD
L324
Groenland - "Grønlandsk Filateli". Goed boek waarin op beknopte wijze Groenland's postgeschiedenis verteld wordt. Tevens voorgedrukt postzegelalbum. Gebruikssporen. (DK, Diversen, 64 + XI, 1959).

Inzet € BOD
L326
IJsland - "Exploring Iceland Through Its Stamps". Mooi en goed boek over de cultuur en geschiedenis, incl. de postale, van IJsland. Rijk geïllustreerd door vele honderden foto's postzegels en brieven. Boek heeft wel wat gebruikssporen. (GB, D. Brandt, 206, 1991).

Inzet € 5,-
L328
Denemarken. "The Ugly Duckling", aller-leukst boekje over de Deense zegels die als onderwerp Hans Christian Andersen hebben. Absoluut nieuw en ongelezen! (GB, N.H. Bundgaard, 61, 2005).

Inzet € 5,-

L329

Paquebot Cancellations of the World (inclusief Scandinavië). De titel behoeft geen verdere verklaring. Dit is het boek voor de verzamelaar die scheepspost en Paquebot stempels en brieven verzameld. (GB, R. Hosking, 190, 1977).

Inzet € 15,-

L331

Noorwegen - Katalog über die stempel der Norwegischen Bahnpost. Een veel gebruikt en beduimeld exemplaar maar boordevol informatie. Met potlood aantekeningen. D, Jürgen Tiemer, 240, 1989).

Inzet €  BOD

L334

Finland - LAPE Speciaal 2008. De zéér uitgebreide versie van de gewone catalogus met veel extra's. Nog in prima conditie. De twee na laatste uitgave maar nog best bruikbaar. (Fin/GB/SE, LAPE, 784, 2008).

Inzet € 10,00

L336

Scandinavië - Facit Postal VII. Catalogus voor de stempelverzamelaar van Zweden, tevens veel info betreffende postale labels. Nog in prima conditie. (SE/GB, FACIT, 456, 2004).

Inzet € 7,50

L337

Denemarken - DAKA Handbog 1998 - Klassisk Island - Grønland & Færøerne. Een eenvoudig maar zéér bruikbaar handboek dat veel informatie verstrekt over de "klassieke" uitgaven van de drie Deense gebieden die niet altijd in de andere catalogi te vinden is. In prima conditie. (DK/GB, E. Paaskesen & Fr. Banke, 200, 1998).

Inzet € 5,00

L339

Denemarken - Service stamps of Denmark 1871 - 1923. Goed boek over de Dienstzegels van DK. (GB/DK, H. Regeling, 186, 1999).

Inzet € 10,00

L340

Denemarken - Denmarks Provisionals 1904-1912-1915. Prima boek over de opdruk zegels uit deze periode. (DK/GB, H. Regeling, 134, 1997).

Inzet € 10,00

L345

Groenland - Grønland 1999 (DAKA-GF 5). De laatste Groenland catalogus uitgegeven door DAKA Forlag met veel informatie die niet in de AFA en Facit catalogi staat. (DK/GB, DAKA, 192, 1998).

Inzet € 5,00

L346

Groenland - Greenland '78 - Postmarks after 1938. GF 6. De stempel catalogus van alle postale stempels die op Groenland in gebruik zijn geweest in de periode 1938 - 1977. (GB, E. Wowern, 70, 1977).

Inzet € 5,00

L347

Mesteren CZ. Slania - Biografi og katalog. Redelijk exemplaar met aantekeningen. (DK, I. Eichner-Larsen, 61, 1986). Opbrengst voor het jubelfonds!

Inzet €  BOD

L348

FACIT Norden 2016, gebruikt exemplaar maar is zeer netjes gebleven.
Opbrengst voor het jubelfonds!

Inzet € BOD

L350

AFA Skandinavien 2020 editie, de voorlaatste uitgave in zo goed als nieuwe conditie.

Inzet € 15,-

L351

AFA Special DK 1976 editie, de 3e speciaal editie met veel info die in latere edities ontbreken. Mag in mijn optiek bij geen enkele serieuze verzamelaar van DK en gebieden ontbreken. In redelijke staat en met pen notities. De eerste bladzijden zitten los.

Inzet € BOD

L352

AFA Special DK 1981-'82 editie, de 4e speciaal editie met veel info die in latere edities ontbreken. Met o.a. een diepgaande studie betreffende de tweekleuren ovaal zegels. Mag in mijn optiek bij geen enkele serieuze verzamelaar van DK en gebieden ontbreken. In bijna nieuw staat.

Inzet € 10,-

L353

AFA Special DK 1987-'88 editie, de 5e speciaal editie met veel info die in latere edities ontbreken. Met o.a. een lijst met correcties  betreffende de tweekleuren ovaal zegels (zie AFA 81-82) diepgaand artikel over de tweekleuren Chr.X. zegels, Postale etiketten, Essays en proefdrukken, tarieven en een literatuurlijst. Mag in mijn optiek bij geen enkele serieuze verzamelaar van DK en gebieden ontbreken. In bijna nieuw staat.

Inzet € 20,-

L354

AFA Special DK 2002 editie, de 7e speciaal editie, in kleur, met veel info die in latere edities ontbreken. Met o.a. een overzicht met kleuren nuances van de eerste emissies inclusief de tweekleuren ovaal zegels, de verschillen tussen de tandings machines KI - KII en KIII en een Deens Engelse woordenlijst. Mag in mijn optiek bij geen enkele serieuze verzamelaar van DK en gebieden ontbreken. In bijna nieuw staat.

Inzet € 25,-

L356

DAKA - Island 1998 simpele maar prima catalogus van de post- kerstzegels, alsmede de postzegelboekjes met een overzicht van plaatfouten en varianten die niet in de FACIT staan. In ongebruikte conditie. (GB/DK, E. Paaskesen & Fr. Banke, 144, 1997).

Inzet € 10,-

L357

DAKA - Í GILDI '02-'03. Het boek dat alle geheimen over en achter deze opdrukken uit de doeken doet. In ongebruikte conditie. (DK, E. Paaskesen & Fr. Banke, 80, 1998).

Inzet € 15,-

L358

DAKA - Føroyar 2000 - GF 20 simpele maar prima catalogus van de uitgiften voor en door de FØROYAR met vele (opdruk) varianten en een zéér uitgebreid stempeloverzicht. Met gebruikssporen en notities. (GB/DK, E. Paaskesen, 224, 1999).

Inzet € 5,-

L359

DK - DANSK FORSENDELSER 1875-2015. Het boek met alle tarieven die de Deense verzamelaar van brieven, uit deze periode, maar kan bedenken. Onontbeerlijk voor de brievenverzamelaar. In absolute nieuwstaat. (DK, Niels H. Bundgaard, 272, 2015).

Inzet € 25,-

L360

Scandinavië. - Veilingcatalogus Corinphila met vele topstukken, brieven en postzegels, van alle Scandinavische landen Met zéér veel mooie afbeeldingen van unieke stukken. Van belang, én leerzaam, voor de verzamelaar van Scandinavische postzegels en posthistorie. Als nieuw, is één keer ingekeken, zonder gebruikssporen en/of aantekeningen.

Inzet € 5,-

L361

Åland - "Ein Hafen schreibt Postgeschichte: ECKERÖ". Geschiedenis van deze Ålandse havenplaats gezien en beschreven door de ogen van een filatelist. Leuk boekje voor de verzamelaar van Ålandse postzegels en postgeschiedenis. (Duits, W.E. Hühn, 84, 1996).

Inzet € 5,-

L362

Åland - "ALANDIA". (Aaland Postal Cancellations and Postal History) het boek voor de verzamelaar van Ålandse poststempels etc. Het geheel is 4-talig, dus voor iedereen toegankelijk. Oud bibliotheek exemplaar. (GB/Duits/Fi/ZW, B. Mattsén & K. Hirvikoski, 152, 1991).

Inzet € 10,-

L363

Finland- Finland Catalogue of Sheet Flaws M/17 Part 1. Het boek voor de verzamelaar van plaatfouten bij de eerste Finse leeuwen zegels. Oud bibliotheek exemplaar. Helaas is alleen de introductie tweetalig, maar de doorzetter komt er wel mee weg denk ik. (GB/Finl, H. Kauppi - J. Simberg & M.Vuorenmaa, 176,1989).

Inzet € 15,-